Jesenski izlet Društva geodetov SVS 2011

Pred Leninovim mavzolejem
Po uspešno zaključenem geodetskem dnevu, smo se geodeti odpravili raziskovati tudi Moskvo. Raziskovanje se je začelo v četrtek, 27. oktobra 2011, po večernem pristanku letala ter nadaljevalo še ostala dva dneva. V nedeljo pa smo se zjutraj že vračali nazaj.

Drugi dan smo si na hitro ogledali bistvene znamenitosti Moskva, Rdeči trg, Univerzo, patriarhovo cerkev, znameniti Arbat ter popoldan še Kremelj. V soboto so nas odpeljali ven iz Moskve, da smo si ogledali še Sergejev Posad (pravoslavno sveto mesto). Zraven so nas še pogostili z značilnim ruskim kosilom. Vrnitev v Moskvo pa je zaradi »gostega« prometa trajala bistveno dlje kot je bilo načrtovano. Sledil je še lokalni ogled mesta ter nakupovanje spominkov ter ostalih reči. V nedeljo, za vrnitev, so nas zgodaj vstali, da ne bi »slučajno« imeli probleme na ruski carini. Polet je potekal brez problemov. Vendar vrnitve domov še ni bilo konec. Izlet smo zaključili s kosilom na slovenski strani v osrčju Haloz.

Povezava do galerije MOSKVA 2011, foto by Jože


--------------------------------------------------------------------
Prispevek pripravil: Jože Dajnko